Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to nasza pasja. Zajmujemy się tym od lat i wiemy jak sprawić by Państwa ogród był magiczną i nastrojową przestrzenią. W naszym zespole gromadzimy wielu specjalistów z dziedziny architektury ogrodowej i leśnictwa, którzy, jak przy użyciu magicznej różdżki, sprawią, że Państwa marzenia o pięknym ogrodzie staną się rzeczywistością.

Ogród, tak jak teren zieleni przed budynkiem firmy, to wizytówka danego miejsca. Szykownie zaaranżowane, pełne subtelnych kolorów i zapachów, będą nie tylko kusić, ale i harmonizować przestrzeń w której się znajdują. Ogrody pełnią wiele funkcji, choć najważniejszą z nich jest funkcja rekreacyjna. Dopasowanie zielonej przestrzeni do Państwa potrzeb i oczekiwań stanowi dla nas priorytet, gdyż to właśnie ogród jest miejscem, w którym będą Państwo wypoczywać sami lub w gronie znajomych. Pięknie zaaranżowany ogród podnosi atrakcyjność naszego domu, czy budynku firmy i zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Projektowanie powierzchni ogrodowej to dla nas nie lada wyzwanie. Po konsultacji z Klientem, na temat jego oczekiwań, wymagań i stylizacji ogrodu, ważnym krokiem jest inwentaryzacja działki. Naszym zadaniem jest zbadanie ukształtowania terenu i właściwości gleby, która się na nim znajduje. Musimy ustalić, czy teren nadaje się do wyrównania, a także sprawdzić kąt nachylenia, aby określić poziom nasłonecznienia. Gleba będzie stanowić podłoże dla roślinności. Niektóre gatunki roślin wymagają specjalnego rodzaju podłoża. Określenie rodzaju gleby wpłynie na dobór gatunków roślin i na ich trwałość.

Wybór stylu ogrodu to jeden z najważniejszych elementów projektowania. Szczegółowo omawiamy z każdym Klientem, jego pasje, zainteresowania i inspiracje. Pomoże nam to wspólnie obrać dany kierunek. Ogrody występują w różnych stylach. Najważniejsze jest, aby był on dopasowany do naszej osobowości i stopnia, w jakim chcemy ogród pielęgnować. Jeśli nasz przydomowy ogródek, będzie służył jedynie jako miejsce przesiadywania przy grillu, dobierzemy roślinność, która nie wymaga zbyt intensywnej pielęgnacji. Styl ogrodu jest przede wszystkim związany z rodzajem kompozycji, a możemy wyróżnić trzy: kompozycję swobodną, kompozycję geometryczną i kompozycję mieszaną, powstałą z połączenia dwóch poprzednich.

– kompozycja swobodna – charakteryzuje się brakiem symetrii, a jej zadaniem jest „udawanie” natury (naturalne materiały, swobodne formy drzew);

– kompozycja geometryczna – charakteryzuje się silnie zaznaczoną symetrią oraz występowaniem brył geometrycznych: kwadratów, okręgów, elips.

– kompozycja mieszana – łączy elementy kompozycji swobodnej i geometrycznej.

Gdy poznaliśmy już Państwa oczekiwania i zebraliśmy istotne informacje o działce i jej zagospodarowaniu, kolejnym krokiem jest sporządzenie szczegółowego projektu. Na plan ogrodu nanosimy budynki i elementy niezmienne, takie jak drzewa. Określamy strefy ogrodu, na przykład strefę reprezentacyjną, w której zasadzimy kolorowe kwiaty i rośliny dekoracyjne, lub strefę aktywną, w której mieścić się będzie na przykład piaskownica dla dzieci. Następnie dobieramy odpowiednie rośliny. Według potrzeb lokalizujemy oczko wodne i inne elementy dekoracyjne ogrodu. Planujemy także oświetlenie i doprowadzenie wody.

Projekt ogrodu zapewnia nam nie tylko dokładną wizualizację. Jest on także znacznym ułatwieniem, gdyż zawczasu możemy nanieść odpowiednie poprawki, aby nie dopuścić do kłopotów w trakcie budowania ogrodu. Projekt jest podstawą naszej pracy, a następnym krokiem jest już tylko tworzenie pięknego i magicznego miejsca zieleni i relaksu. Wiedza o roślinności, a także znajomość produktów ogrodniczych, znacznie wpływają na jakość świadczonych przez nas usług. Zadbamy, aby Państwa ogród był wizytówką domu i atrakcyjnym miejscem spędzania wolnych chwil.

Strona używa plików cookies
Ok