Usługi brukarskie

zakładanie trawników Toruń Bydgoszcz Włocławek Inowrocław Koszenie trawy pielęgnacja trawnika
Zakładanie i koszenie trawników
11 września, 2015
usługi ogrodnicze toruń projektowanie ogrodów zakładanie zieleni ogrodnictwo
Rośliny w ogrodzie
13 września, 2015
usługi brukarskie Brukarstwo UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ Toruń Włocławek Bydgoszcz Inowrocław

Chcemy aby nasz dom i otaczający go teren wyglądał ładnie i elegancko. Dbamy o fasadę budynków, atrakcyjny ogród i możemy również zadbać o stylowy wygląd podjazdów i chodników na naszej posesji. Duże możliwości kolorystyczne i stylistyczne może nam zapewnić użycie popularnej kostki brukowej. Obecnie bogaty asortyment tych wyrobów pozwala na dopasowanie pokrycia powierzchni do otoczenia, architektury budynków i do rodzaju jej wykorzystania. Kostka brukowa jest wysoce uniwersalnym produktem, z którym nasza firma pracuje od lat.

Wszystko zaczynamy od krótkiego wywiadu z Klientem, którego efektem jest ramowy projekt nawierzchni. Spotykamy się z Klientem w miejscu, gdzie będziemy urządzać powierzchnię kostką brukową, dopasowujemy kolorystykę, układ i wzór, a także dokładnie mierzymy teren. Po uzgodnieniu wszelkich danych i omówieniu potrzeb Klienta, sporządzamy szczegółowy projekt, który będzie stanowił pierwszą wizualizację, przed przystąpieniem do prac budowlanych. Gdy Klient zatwierdzi wygląd nawierzchni, zawarty w planie, rozpoczynamy układanie kostki brukowej.

Zanim jednak osiągnie się efekt końcowy, w postaci eleganckiej i trwałej nawierzchni, musimy po kolei wykonać kilka bardzo ważnych kroków. Prace rozpoczynają się od tak zwanego korytowania, czyli wykonania wykopu odpowiadającemu powierzchni przeznaczonej do ułożenia kostki, o głębokości 20–50 cm zależnie od rodzaju gruntu i przewidywanego obciążenia nawierzchni. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, montujemy instalacje odwodnieniową, która odprowadzi gromadzącą się niepotrzebnie wodę. Kolejnym etapem jest ustawienie krawężników, które stanowią obramowanie nawierzchni i wyznaczają jej płaszczyznę. Na tym etapie bardzo ważne są pomiary płaszczyzny, aby nie dopuścić do powstawania nierówności. Kolejnym krokiem jest wykonanie tak zwanej podbudowy stabilizującej grunt oraz warstwy podkładowej. Tutaj musimy wykonać następujące czynności: zrobić piaskową podsypkę i zaznaczyć poziomy brukowania, zagęścić podbudowę z użyciem odpowiednich sprzętów, wymieszać podsypkę piaskową z cementową, a na samym końcu wypoziomować i wyrównać podłoże. Po przeprowadzeniu tych czynności przechodzimy do układania kostki brukowej według wcześniej sporządzonego planu. Gdy wzór ułoży się w całość, zabezpieczamy brzegi nawierzchni przed oporowaniem, podmurowując krawędzie będące na styku z gruntem. Następnie utwardzamy kostkę przy pomocy wibratora powierzchniowego zabezpieczonego gumową nakładką. Ostatnim etapem jest piaskowanie fug, które zaklinuje kostki między sobą i wpłynie na trwałość nawierzchni. Dodatkowym elementem naszej pracy jest impregnacja kostki brukowej, która zmniejszy jej nasiąkliwość, ułatwi czyszczenie i ożywi barwę.

Nasza firma posiada wysokiej jakości sprzęt, niezbędny przy pracach brukowych. Wykwalifikowani pracownicy będą do Państwa dyspozycji na każdym etapie układania kostki brukowej. Doradzą przy wyborze rodzaju i koloru kostki i zadbają o jej odpowiednie wykończenie. Kostka brukowa jest bardzo wdzięcznym materiałem. Zapewnia trwałą i pięknie udekorowana nawierzchnię. Jej kształt pozwala na ułożenie przeróżnych wzorów i dopasowanie jej do otoczenia. Gwarantujemy Państwu pełne zadowolenie i długą żywotność tworzonych przez nas nawierzchni.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok