Zakładanie i koszenie trawników

projektowanie ogrodów Toruń Włocławek Inowrocław PROJEKTY OGRODU
Projektowanie ogrodów
11 września, 2015
usługi brukarskie Brukarstwo UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ Toruń Włocławek Bydgoszcz Inowrocław
Usługi brukarskie
11 września, 2015

Trawnik do dywan naszego ogrodu. Piękny, zielony odcień tych maleńkich źdźbeł, stanowi idealną kompozycję z kolorowymi kwiatami, błękitnym niebem i ciepłym brązem drewna. Trawnik stanowi centrum życia w naszym ogrodzie. Jest on miejscem na którym gra się w piłkę z dziećmi, przesiaduje ze znajomymi i czyta ulubione książki. Stanowi on podstawę każdego ogrodu, dlatego jego odpowiednie założenie jest wyjątkowo ważne.

Dobre podłoże, to ładny trawnik.

Przygotowanie podłoża ma istotne znaczenie dla jakości naszego trawnika i sposobu jego pielęgnacji. Nasza firma, za każdym razem, zaczyna od starannego oczyszczenia podłoża z wszelkich śmieci i zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest rozluźnienie gleby za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak glebogryzarka. Ta czynność sprawia, że podłoże staję się żyzna i lepiej oddycha. Po przekopaniu ziemi, usuwamy chwasty, które mogą zaszkodzić trawie. Następnie przechodzimy do czynności mających na celu poprawę jakości podłoża – dopasowanie struktury, odczynu i odpowiednich składników pokarmowych. Gdy ziemia jest już przygotowana, na głębokości ok. 10 cm układamy siatkę przeciw kretom i wykopujemy obrzeża (np. betonową palisadę), która zapobiegnie przerastaniu darni poza obręb trawnika. Ostatnim etapem przed zasadzeniem trawy jest wyrównanie powierzchni, która jest zdecydowanie łatwiejsza w pielęgnacji, niż powierzchnia nie równa. Obficie podlewamy glebę i ją wałkujemy co zagęści grunt i ułatwi trawie wzrost.

Jaką metodę wybrać?

Obecnie możemy wybrać spośród dwóch metod zakładania trawników – zasiewanie nasion lub wybrać rolkę trawy. Przy pierwszej metodzie, bardzo ważny jest wybór rodzaju trawnika (ozdobny czy użytkowy) i dostosowanie trawy do warunków klimatyczno – glebowych. Po uprzednim przygotowaniu gleby, rozpoczynamy rozsiew trawy przy użyciu siewnika. Tak rozsadzone nasionka zaczną kiełkować po około dwóch tygodniach. Teren zazieleni się w przeciągu miesiąca. Trawnik z rozsiewu najlepiej jest zakładać między kwietniem a majem, a także między sierpniem a wrześniem. Wtedy mamy największą szansę na powodzenie. Druga metoda zakładania trawnika – z rolki, polega na rozkładaniu gotowej już darni porośniętej trawę. Również i w tym przypadku mamy szeroki wachlarz wyboru trawy, dopasowanej do rodzaju gleby i poziomu nasłonecznienia naszego ogródka. Gdy zakończymy etap przygotowywania podłoża, przywozimy do Państwa zawinięte rolki trawy i układamy jest ściśle, obok siebie. Ten sposób zakładania trawnika jest nie co droższy od tradycyjnego rozsiewu nasion, aczkolwiek jest dużo łatwiejszy w pielęgnacji. Najlepsza pora do zakładania trawnika z rolki to wrzesień i październik.

Pielęgnacja trawnika.

Nasza firma oferuje również wszelkie usługi związane z późniejszą pielęgnacją trawników. Zakładanie trawnika do dopiero początek. By zachował on intensywny, zielony kolor i rósł równomiernie, należy go odpowiednio przycinać, nawadniać i nawozić. Posiadamy wszelki potrzebny do tych zabiegów sprzęt i dysponujemy szeroką gamą produktów, o wysokiej jakości, które nadadzą Państwa trawie ładny wygląd i zdrową kondycję.

Zadbany trawnik zdecydowanie podnosi atrakcyjność ogrodów. Może być on miejscem relaksu, a także wymagających rozgrywek sportowych. Nasze usługi kierujemy nie tylko do osób indywidualnych, ale również do firm, które chcą poprawić wizerunek swojej siedziby. Dodatkowo zakładamy trawniki na boiskach sportowych, a także w przestrzeni publicznej na zlecenie odpowiednich jednostek samorządowych. Trawa to wielofunkcyjna roślina, a my potrafimy podkreślić jej piękno i niebywały urok.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok