Zakładanie trawników

Trawnik do dywan naszego ogrodu. Piękny, zielony odcień tych maleńkich źdźbeł, stanowi idealną kompozycję z kolorowymi kwiatami, błękitnym niebem i ciepłym brązem drewna. Trawnik stanowi centrum życia w naszym ogrodzie. Jest on miejscem na którym gra się w piłkę z dziećmi, przesiaduje ze znajomymi i czyta ulubione książki. Stanowi on podstawę każdego ogrodu, dlatego jego odpowiednie założenie jest wyjątkowo ważne.

Dobre podłoże, to ładny trawnik.

Przygotowanie podłoża ma istotne znaczenie dla jakości naszego trawnika i sposobu jego pielęgnacji. Nasza firma, za każdym razem, zaczyna od starannego oczyszczenia podłoża z wszelkich śmieci i zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest rozluźnienie gleby za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak glebogryzarka. Ta czynność sprawia, że podłoże staję się żyzna i lepiej oddycha. Po przekopaniu ziemi, usuwamy chwasty, które mogą zaszkodzić trawie. Następnie przechodzimy do czynności mających na celu poprawę jakości podłoża – dopasowanie struktury, odczynu i odpowiednich składników pokarmowych. Gdy ziemia jest już przygotowana, na głębokości ok. 10 cm układamy siatkę przeciw kretom i wykopujemy obrzeża (np. betonową palisadę), która zapobiegnie przerastaniu darni poza obręb trawnika. Ostatnim etapem przed zasadzeniem trawy jest wyrównanie powierzchni, która jest zdecydowanie łatwiejsza w pielęgnacji, niż powierzchnia nie równa. Obficie podlewamy glebę i ją wałkujemy co zagęści grunt i ułatwi trawie wzrost.

Jaką metodę wybrać?

Obecnie możemy wybrać spośród dwóch metod zakładania trawników – zasiewanie nasion lub wybrać rolkę trawy. Przy pierwszej metodzie, bardzo ważny jest wybór rodzaju trawnika (ozdobny czy użytkowy) i dostosowanie trawy do warunków klimatyczno – glebowych. Po uprzednim przygotowaniu gleby, rozpoczynamy rozsiew trawy przy użyciu siewnika. Tak rozsadzone nasionka zaczną kiełkować po około dwóch tygodniach. Teren zazieleni się w przeciągu miesiąca. Trawnik z rozsiewu najlepiej jest zakładać między kwietniem a majem, a także między sierpniem a wrześniem. Wtedy mamy największą szansę na powodzenie. Druga metoda zakładania trawnika – z rolki, polega na rozkładaniu gotowej już darni porośniętej trawę. Również i w tym przypadku mamy szeroki wachlarz wyboru trawy, dopasowanej do rodzaju gleby i poziomu nasłonecznienia naszego ogródka. Gdy zakończymy etap przygotowywania podłoża, przywozimy do Państwa zawinięte rolki trawy i układamy jest ściśle, obok siebie. Ten sposób zakładania trawnika jest nie co droższy od tradycyjnego rozsiewu nasion, aczkolwiek jest dużo łatwiejszy w pielęgnacji. Najlepsza pora do zakładania trawnika z rolki to wrzesień i październik.

Pielęgnacja trawnika.

Nasza firma oferuje również wszelkie usługi związane z późniejszą pielęgnacją trawników. Zakładanie trawnika do dopiero początek. By zachował on intensywny, zielony kolor i rósł równomiernie, należy go odpowiednio przycinać, nawadniać i nawozić. Posiadamy wszelki potrzebny do tych zabiegów sprzęt i dysponujemy szeroką gamą produktów, o wysokiej jakości, które nadadzą Państwa trawie ładny wygląd i zdrową kondycję.

Zadbany trawnik zdecydowanie podnosi atrakcyjność ogrodów. Może być on miejscem relaksu, a także wymagających rozgrywek sportowych. Nasze usługi kierujemy nie tylko do osób indywidualnych, ale również do firm, które chcą poprawić wizerunek swojej siedziby. Dodatkowo zakładamy trawniki na boiskach sportowych, a także w przestrzeni publicznej na zlecenie odpowiednich jednostek samorządowych. Trawa to wielofunkcyjna roślina, a my potrafimy podkreślić jej piękno i niebywały urok.

Strona używa plików cookies
Ok